Rozważanie Sercem Oblata na poniedziałek, 13 listopada

Łk 17,1-6
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych.
Uważajcie na siebie. Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu. I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu». Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

Jesteśmy słabi, grzeszni, często upadamy. I niekiedy musimy stoczyć walkę, by nie upaść. Nasze życie jest walką. Ale w tej walce nie jesteśmy sami. Jesteśmy silni, będąc blisko Jezusa Chrystusa. Jeśli uwierzę w Niego, to On może wyrwać z mojego serca nawet największą słabość.

o. Krzysztof Wrzos OMI

One thought on “Rozważanie Sercem Oblata na poniedziałek, 13 listopada

  • 13 listopada 2017 at 21:52
    Permalink

    No wlasnie, jak przekonac dziewczyne, ktora placze, bo nie moze poradzic sobie w problemie jaki ma w malzenstwie, jest blisko.zalamania, szuka pomocy u psychologow,, ze nie tu droga, ze Jezus jest jej potrzebny. A uwaza sie za katoliczke. Modle sie, blagam o znalezienie wlasciwej drogi

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *