Najszczęśliwszy dzień Jana Pawła II

Czy wiesz, jaki był najszczęśliwszy dzień w życiu Jana Pawła II? 

Ciężko jest zgadnąć. Jest wiele dni, które wydają nam się oczywistym wyborem – koniec II wojny światowej, prymicje, lub nominacje biskupia i kardynalska, a wreszcie wybór na głowę Stolicy Piotrowej. 

Żadna jednak z tych dat nie jest tą najszczęśliwszą. Według Jana Pawła II, datą tą był dzień, w którym kanonizował siostrę Faustynę Kowalską! 

Siostra Faustyna (Helena Kowalska) urodziła się w biednej rodzinie w 1905 roku. Chociaż żywoty obu świętych skrzyżowały się, kiedy Faustyna umierała, Karol Wojtyła miał dopiero 18 lat. O Faustynie dowiedział się dopiero w tajnym seminarium duchownym podczas II Wojny Światowej. 

Przesłanie Miłosierdzia Bożego miało ogromny wpływ na Karola Wojtyłę. O tym, że jest jego gorącym orędownikiem dowiedzieliśmy się dopiero, gdy został wybrany na papieża. 

Ze względu na niedokładne włoskie tłumaczenie Dzienniczka świętej Faustyny i pewnych nieścisłości, Watykan w latach 50. XX wieku zabronił szerzenia przesłania Faustyny. Zakaz ten został uchylony dopiero na sześć miesięcy przed nominacją papieską Jana Pawła II. 

Jako papież, Jan Paweł II poświęcił kultowi Miłosierdzia Bożego swoją drugą encyklikę – Dives in misericordia (łac. Bogaty w Miłosierdziu).

A jaki jest Twój najszczęśliwszy dzień? Chcesz rozpocząć tydzień szczęśliwie? Zapraszamy Cię zatem jutro wieczorem na wspólne modlitwy do Oblackiego Centrum Młodzieży. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *