III Festiwal Rowerowy Together

26.11 w MDK w Lublińcu odbędzie się III Festiwal rowerowy Together! Wszystkie ekipy, jadące w tym roku w jedności z NINIWA Team, będą prezentowały się i opowiadały o swoich przygodach. Łączyła ich wspólna intencja – o Boże Miłosierdzie dla świata!

Oprócz tego, koncert zagrają dla nas muzycy zespołu Albo i Nie. Ostatnimi punktami programu będą premiera książki „Ostatnie Okrążenie”, relacjonującej tegoroczną wyprawę NINIWA Team wokół Morza Czarnego, oraz podsumowanie 10 lat wypraw. Jest to również doskonała okazja do spotkania się bezpośrednio z uczestnikami, którzy o wyprawie opowiedzą najlepiej.

A oto program festiwalu:

MDK Lubliniec, ul. Plebiscytowa 9,
26 listopada godz. 14.00-21.00

12.00 Msza święta w Kokotku w intencji rowerzystów, a po Eucharystii przejazd rowerami do MDK Lubliniec

I BLOK – prezentacje uczestników akcji „Together – jedź z nami 2016”

14.00 Rozpoczęcie III Festiwalu Rowerowego „Together”

14.15 „Freedom Bike”
Maraton rowerowy dookoła Polski? Czemu by nie? 29 dni i ponad 3000 kilometrów polskich dróg. Morza i jeziora, góry i lasy. A w tym bardzo kombinowana ekipa 28 osób, która regularnie zmieniała swoją liczebność.

14.35 „Rowerowa (Sz)Koła Wiary”
Marzenia się spełniają i oni o tym doskonale wiedzą, bo właśnie rozpoczęli swoją przygodę z naprawdę poważnym jeżdżeniem. Ośmioro śmiałków, pojechało z Mysłowic do Gdańska, oczywiście nie najkrótszą z możliwych dróg. Na pewno będą opowiadać o swoich przygodach z ogromnym entuzjazmem.

14.55 „Dream Trip”
Dream Trip to pierwsza grupa, która wzięła udział w akcji Together w ogóle. Po wyprawach do Rzymu, Fatimy i Stambułu, tym razem jechali do Wilna. 12 uczestników, 11 dni wyprawy i niezliczona ilość przygód!

15.15 „Misja Sopoćko”
To już 4 wyprawa Grupy Krupy, a w tym trzecia w jedności z NINIWA Team, tym razem celem były Litwa, Łotwa i Estonia. Grupa ta jest niezwykła, bo średnia wieku jej członków wynosi ponad 40 lat! Nie przeszkadza im to jednak w pokonywaniu 200 km dziennie czy osiąganiu średnich prędkości rzędu 25 km/h!

II BLOK – prezentacje uczestników akcji „Together – jedź z nami 2016” i koncert zespołu Albo i Nie

15.35 „Ku Górom”
Gdzie jechać na wyprawę? Najlepiej w góry! Najcięższa walka z samym sobą, najpiękniejsze widoki i najbardziej zawrotne prędkości na zjazdach. Grupa o. Machelskiego, który uczestniczy w akcji „Together – jedź z nami” od samego początku, opowie o tym najlepiej.

15.55 „Włóczykoła”
Włóczykoła zapuszczają się co raz dalej. Po okrążeniu Polski, w tym roku Morze Czarne zostało zdobyte! W dodatku w pięknym stylu, z pięknymi krajobrazami Rumunii i rekordem wyprawy 300 km!

16.15 Przerwa na kawę, herbatę i ciastko

17.00 Koncert zespołu Albo i Nie

III BLOK – Wyprawa „Misja JuT – Ostatnie Okrążenie” oraz wielkie podsumowanie 10 lat wypraw NINIWA Team.

18.00 Premiera książki „Ostatnie Okrążenie”

19.30 Podsumowanie 10 wypraw NINIWA Team

20.00 Poczęstunek i rozmowy z rowerzystami

21.00 Zakończenie Festiwalu w Domu Kultury

Wstęp wolny!