Plan remontu

Zakupiliśmy dawny ośrodek „Silesiana”, a teraz remontujemy go i adaptujemy na ogromną skalę! Odtąd działać on będzie jako Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA.

Akcja NINIWA Bud nadal trwa! Dokładny plan remontów znajduje się poniżej! Podzieliliśmy prace na części – projekty. U góry prace z najwyższym priorytetem i aktualnie realizowane.

Co również ważne, oblaci nie opuszczają Kokotka! Przynajmniej na razie działamy dwutorowo, remontujemy nowy ośrodek, a jeszcze obecnie z młodzieżą pracujemy w dawnym Centrum Formacji NINIWA. Więcej informacji w newsach już niebawem! Śledźcie stronę niniwabud.pl  lub nasz facebookowy fanpage.

Kuchnia

Kuchnia Oblackiej Przystani

Restauracja ruszyła pod nową nazwą "Oblacka Przystań" 1 maja 2017! Od teraz służy do obsługi zarówno dużych grup korzystających z ośrodka, jak i przyjmowania podróżnych z drogi czy na imprezy okolicznościowe. Kuchnia restauracyjna spełnia wszystkie wymogi sanitarne i techniczne. Wydajność kuchni umożliwia obsługę wyżywienia dla kilkuset i więcej osób.

Sala bankietowa

Sala bankietowa "Oblackiej Przystani"

Restauracja otrzymała nową nazwę "Oblacka Przystań" służy do obsługi zarówno dużych grup korzystających z ośrodka, jak i przyjmowania podróżnych z drogi czy na imprezy okolicznościowe. Sala Bankietowa mieści nawet do 300 osób. Wyposażona jest w parkiet do tańca i kawiarenką. Gości zachęca nieco podróżniczy wystrój sali, nowoczesny aranż wnętrza i ogromne okna na piękny krajobraz stawu i lasu.

Recepcja i hol

Recepcja i hol

Chcemy dobrze przyjąć każdego gościa w naszym ośrodku! Gościnność to oblacka cnota. Po wejściu do budynku znajdziesz recepcję z obsługą, a także mini sklepik z naszymi produktami. Recepcja obsługuje gości także przez telefon i Internet, dlatego jest dobrze wyposażona. Umiejscowiona jest w głównym holu z poczekalnią, toaletami i przejściem do restauracji, a także do pokoi noclegowych.

Zejście na plażę

Zejście na plażę

Chodzi o przygotowanie ładnego zejścia, ścieżką z budynku głównego aż do samej plaży. Scieżka będzie dobrze wyprofilowana i wymaga prac ziemnych oraz wybrukowania i być może częściowo schodków. To dość droga inwestycja z uwagi na długość ścieżki.

Kaplica

Kaplica

Bez kaplicy ani rusz! Będzie to duża na 100 osób kaplica wewnątrz głównego budynku. To Pan Bóg jest inicjatorem i głównym realizatorem NINIWY, a także dawcą naszego nowego ośrodka. Zaprasza nas do spotkania na żywo i musimy przygotować do tego odpowiednie miejsce – nową kaplicę.

Sala konferencyjna 1

Sala konferencyjna większa

Większa sala do prowadzenia spotkań dla całych grup. Wyposażona w sprzęt multimedialny, krzesła itp.

Sala konferencyjna 2

Sala konferencyjna mniejsza

Mniejsza sala do prowadzenia spotkań dla całych grup. Wyposażona w sprzęt multimedialny, krzesła itp.

Kuchnia młodzieżowa

Kuchnia młodzieżowa

W pełni wyposażona kuchnia przeznaczona dla grup młodzieżowych, w których będą mogli przygotować sobie proste posiłki, zrobić herbatę, czy np. upiec ciasto w ramach Kuźni Charakteru.

Salki tematyczne

Salki tematyczne

Pomieszczenia warsztatowe o różnym profilu, np. plastycznym, językowym, muzycznym itp. Pomysły na salki są bardzo dobrze przenalizowane pod kątem rozwoju oferty Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Pomysłów na rekolekcyjne turnusy, które chcemy wdrożyć jest bardzo wiele! Do tego celu będą potrzebne nam dobrze wyposażone salki, w których w tym samym czasie będą mogły odbywać się różne kursy dla młodych.

Salka młodzieżowa

Salka młodzieżowa

To salka rekreacyjna dla młodych, pokój odpoczynku i rozmów. Takie miejsce jest potrzebne, żeby młodzi mogli się poznawać, integrować i wspólnie odpoczywać. Będzie to miejsce gier i relaksu.

Biuro NINIWY

Biuro NINIWY

Nasze centrum zarządzania. To tu pracuje kadra NINIWY, która organizuje wydarzenia, obsługuje strony internetowe, kreatywnie tworzy nowe inicjatywy i obsługuje telefon oraz maile niniwowe. To także tu mieścić się będzie mini studio do nagrywania filmików np. do rekolekcji internetowych itp. By lepiej pracować, potrzebujemy takiego miejsca!

Pomieszczenia techniczne

Pomieszczenia techniczne i gospodarcze

To określenie wydaje się być bardzo ogólne, ale bez takiego zaplecza nie da się prowadzić ośrodka. W skład pomieszczeń gospodarczych wchodzi zaplecze socjalne dla obsługi, pralnia, suszarnia, magazyn itd. Zaplecze znajdzie się pod restauracją i musi być dobrze skomunikowane z całym ośrodkiem, żeby obsłużyć naszych gości jak najlepiej!

55 pokoi

55 pokoi

Będzie 55 pokoi! Każdy musi być wykonany na "piątkę". Nie znaczy to, że na bogato i z przepychem. Raczej prosto i funkcjonalnie, ale nie możemy też zapomnieć o estetyce i trwałości wyposażenia. Każdy pokój pomieści od 1 do 3 osób zależności od typu, a także posiadać będzie własną łazienkę dla wygody gości.

Plaża

Plaża

Mamy własną plażę! Niesamowite! Staw Posmyk daje ogromne możliwości do działania. Plaża będzie miejscem odpoczynku i zabawy nad wodą. Prace ziemne, konieczne do poprawy obecnego stanu plaży są bardzo kosztowne, ale i niezbędne.

Molo

Molo

Z plaży wprost nad staw prowadzi molo. Obecnie mocno zaniedbane. Chcemy odświeżyć konstrukcję, żeby była bezpieczna i praktyczna. Wyposażymy ją w ławki do siedzenia. Ach... wieczór nad wodą, rozmowy, spacery...

Przystań

Przystań

Chodzi o budynki przy plaży, gdzie znajdzie się wypożyczalnia sprzętów wodnych jak kajaki, rowerki wodne itp., a także magazyn sprzętów takich jak scena, namioty plenerowe, grille, ławostoły itp.

Scena

Scena

Chcemy przygotować duży, wybrukowany plac sceniczny na potrzebę wydarzeń plenerowych takich jak koncerty, spektakle itp. W tym celu musimy wyrównać i przygotować teren, przygotować niezbędne instalacje i przyłącza, wybrukować i utwardzić. Scena znajdować się będzie tuż przy plaży, a naprzeciw znajdzie się amfiteatr.

Amfiteatr

Amfiteatr

Amfiteatr to nasze marzenie, którego realizacja wymagać będzie sporo czasu i pieniędzy. Będzie to miejsce dla widowni naprzeciwko sceny na wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne i artystyczne oraz inne imprezy. Usytułowanie amfiteatru zostało wnikliwie przeanalizowane pod każdym względem, w tym akustycznym i technicznym. Główna i najdroższa praca z tym związana to prace ziemne nad wyprofilowaniem terenu. Amfiteatr będzie wyposażony w trwałe siedziska dla kilkuset osób, a z przodu, przed sceną znajdzie się miejsce stojące dla dodatkowych kilkuset widzów.

Parking 1

Parking przed restauracją

Pierwszy z dwóch parkingów potrzebnych do przygotowania dla gości. Znajdzie się on tuż naprzeciw wejścia do restauracji. Projekt wymaga wzmocnienia skarpy i terenu oraz podjazdu wraz z oświetleniem parkingowym.

Parking 2

Parking przed sala gimnastyczną

Drugi parking, bliżej wjazdu na teren ośrodka, tuż przy osobnym budynku - sali gimnastycznej. Tu zmieści się więcej aut, a także podjeżdżające autokary z dużymi grupami.

Otwarta siłownia

Siłownia przed salą gimnastyczną

Planujemy przygotować dostępną od drogi dojazdowej, darmową i otwartego użytku siłownię plenerową z podstawowymi sprzętami do dbania o zdrowie i sylwetkę. Idealne na przystanek w czasie biegu po okolicy albo na rozgrzewkę przed NINIWA Dance!

Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna

W zdrowym ciele zdrowy duch! Osobny budynek z salą gimnastyczną to właściwie pełnowymiarowa hala do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę halową czy koszykówkę. Budynek musi zostać ocieplony, wyremontowane musi być zaplecze sanitarne i techniczne, a także odświeżony parkiet. Konieczne będzie zakupienie sprzętów sportowych. Sala gimnastyczna ma nieograniczony potencjał! Z jego pomocą będziemy chcieli organizować lokalne i ogólnopolskie turnieje sportowe i wiele innych atrakcji z zakresu kultury fizycznej.

Alejki spacerowe

Alejki spacerowe

Wokół ośrodka poprowadzone będą alejki i uliczki do spacerów i przemieszczania się miedzy budynkami. Ich funkcja będzie techniczna, ale i rekreacyjna - dobry spacer nie jest zły. Dlatego należy poprawić estetykę zieleni i terenu na terenie ośrodka, poszerzyć dojazdy, zaadaptować roślinność i wybrukować lub utwardzić alejki. To ogromne wyzwanie na kolejne lata.