Szkolenie straży obywatelskiej

Masz ukończone 18 lat i chcesz pomóc w utrzymaniu porządku w trakcie Festiwalu Życia?

W weekend, poprzedzający Festiwal organizujemy w Kodniu niemal surwiwalowe Szkolenie Straży Obywatelskiej! W jego trakcie nauczysz się samoobrony, musztry czy posługiwania krótkofalówką. Wypracujesz pewność siebie w agresywnej rozmowie, nauczysz się reagować na prowokacje i zachowywać zimną krew w stresujących warunkach.

Od 2015 roku za szkolenie oraz straż obywatelską jest odpowiedzialny o. Kazimierz Tyberski OMI, były komandos oraz duszpasterz więzienny. To bardzo solidny i charyzmatyczny człowiek, który od jakiegoś czasu aktywnie wspomaga o. Tomka w działaniach oblackiego duszpasterstwa młodych NINIWA. Ojciec Kazimierz chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z tymi, którzy chcą działać na rzecz dobra młodych.

To obowiązkowy weekend dla tych, którzy chcą czuwać nad bezpieczeństwem i spokojem uczestników naszego Festiwalu. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa na naszego maila oraz zabrać ze sobą strój sportowy, śpiwór i ciepłe ubranie (letnie noce bywają chłodne). Zaproszenie kierujemy do pełnoletnich chłopaków i dziewczyn.