Niezbędnik festiwalowy

Poniżej prezentujemy najczęstsze pytania, które mogą dotyczyć przygotowania każdego uczestnika do Festiwalu, oraz odpowiedzi na nie:

Kto może przyjechać?

Spotkanie adresowane jest do młodzieży oraz rodzin z małymi dziećmi. Dotychczas w grupach zorganizowanych przybywały najczęściej osoby od 15 roku życia wzwyż. Każdy niepełnoletni uczestnik musi koniecznie posiadać pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w wydarzeniu. Wzór zgody można pobrać stąd (kliknij).

Jaki jest koszt uczestnictwa i co z zapisami?

Kostz uczestnictwa w Festiwalu to 100 zł, zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmujemy do ok. połowy lipca na adres info@festiwalzycia.pl lub pod numerem 577 160 066. Wcześniejsze zgłoszenia indywidualnych uczestników nie są wymagane.

Jak trafić do Kodnia?

Jeśli masz kontakt z oblatami warto zapytać ich o wyjazdy zorganizowane. Jeśli wybierasz się indywidualnie, sprawdź rozkład PKP i PKS. Busem można się dostać do Kodnia np. z Terespola, Białej Podlaskiej czy Włodawy. Pociągiem najłatwiej jest dojechać do Terespola (ok 15 km od Kodnia), dokąd kilka razy dziennie przyjeżdżają pociągi z Warszawy, Siedlec, Łukowa czy Lublina, a później mini-busem.

Jak wygląda kwestia zakwaterowania?

Uczestnicy Festiwalu przywożą ze sobą własne namioty, które będzie można rozbijać na specjalnie przygotowanym polu namiotowym. Polem opiekuje się konkretna osoba odpowiedzialna, specjalnie wyznaczona przez organizatorów, wraz ze swymi pomocnikami. Należy się stosować do ich zaleceń, szczególnie dotyczących miejsca rozbijania namiotu.

Zapewniamy także wszystkim zarejestrowanym uczestnikom dostęp do toalet i pryszniców w pobliżu sanktuaryjnego hoteliku, a także toi-toie i korytka z wodą w pobliżu pola namiotowego.

Czy organizatorzy zapewniają jakieś posiłki i opiekę medyczną?

Organizatorzy zapewniają od wtorku do soboty wszystkim uczestnikom jeden ciepły posiłek dziennie (treściwa zupa lub bigos, łazanki itp.) w trakcie przerwy obiadowej oraz wrzątek dwa razy dziennie – w czasie śniadania i kolacji. W pierwszy dzień Festiwalu, poniedziałek, zapewniamy jedynie wrzątek w porze kolacji. Pozostałe posiłki organizują sobie sami uczestnicy.

Uwaga! Organizatorzy nie przewidują przechowywania produktów szybko psujących się w lodówkach, ponieważ nie jest to możliwe dla wszystkich uczestników! Wyjątkiem mogą być osoby odpowiedzialne za grupy, które zbierają jedzenie (najważniejsze produkty) od całej grupy do reklamówki i podpisują.

Także opieka medyczna (sytuacje ratunkowe, służba Maltańska) jest zapewniona każdemu uczestnikowi podczas całego trwania Festiwalu. Nie dajemy lekarstw na ból głowy czy gardła. Takie proste lekarstwa uczestnicy zobowiązani są zapewnić sami.

Kiedy najwcześniej można pojawić się na Festiwalu?

Organizatorzy proszą o przyjazd w pierwszym dniu wydarzenia najwcześniej o godzinie 9:00, gdyż wtedy zostanie uruchomiona recepcja. Jednocześnie informujemy, że przed pierwszym dniem Festiwalu można przyjechać do Kodnia jedynie na wyraźną prośbę organizatorów.

Co warto zabrać ze sobą?

Obowiązkowo należy mieć ze sobą dowód osobisty czy też legitymację szkolną oraz namiot (albo przynajmniej zapewnione miejsce w namiocie razem kolegą/koleżanką czy też rodzeństwem) wraz ze śpiworem i karmiatą.

Na pewno trzeba przywieźć ze sobą na Festiwal przybory toaletowe, kubek/miskę na wrzątek lub zupę, oraz przynajmniej łyżkę. Talerze, noże i widelce według własnego uznania. Przyda się także jakiś preparat przeciwko komarom oraz coś przeciwdeszczowego.

Mimo letniej pory, nie ma co liczyć na ciągłe wysokie temperatury – lepiej spakować do plecaka ciepły sweter/polar, pełne buty obok sandałów/klapek oraz długie spodnie obok krótkich spodenek czy sukienek i spódniczek w przypadku dziewczyn – na pewno przydadzą się w chłodniejsze wieczory i poranki.

Dobrze mieć także ze sobą Pismo Święte, różaniec, śpiewnik, notatnik z czymś do pisania, a jeśli ktoś umie grać na jakimś instrumencie, np. gitarze czy djembe, może je także zabrać ze sobą. To samo tyczy się piłek, jeśli ktoś w wolnym czasie chce pograć np. w siatkówkę.

Przywożenie ze sobą jedzenia nie jest konieczne, ponieważ w Kodniu funkcjonuje klika sklepów, w których będzie można się zaopatrywać w czasie wolnym.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Przede wszystkim o przestrzeganiu Regulaminu