*Początek z Bogiem to dobry początek…

…czyli kolejna opowieść z edycji niepublikowanych historii z wyprawy NINIWA Team wokół Islandii. Samo tytułowe zdanie, przytoczone wczoraj w pierwszej zapowiedzi zbliżających się rekolekcji, idealnie pasowało do tegorocznej wyprawy, Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek. Poza tym wszyscy się pod nim podpisujemy. Oto jak je poznaliśmy i jakie konsekwencje za sobą pociągnęło 🙂

Nie można powiedzieć, że to był dzień jak co dzień, ponieważ był to jedyny dzień na wyprawie wokół Islandii, kiedy rowerzyści mieli na wyłączność cały budynek z kuchnią i łazienką – niedziela u braci kapucynów. Następnego dnia na Islandii zaczynał się rok szkolny i akademicki. Z tej okazji, ks. bp David napisał list duszpasterski do wszystkich kościołów. W tymże liście, ku rosnącemu zadowoleniu wszystkich wyprawowiczów kilkanaście razy padło zdanie „Początek z Bogiem to dobry początek”. Wiedzieli, że nie ma przypadków i czuli, że te słowa są skierowane właśnie do nich.

Żeby unaocznić znaczenie słów, w liście były przywoływane różne przykłady. Jeden z nich, mimo, że bardzo trafny, trafił na pewien opór, a dokładniej Górnika, który mu zaprzeczał. Oto odtworzony fragment listu:

„Tak jak jeszcze kilkaset lat temu ludzie w ogóle nie myli zębów, tak dzisiaj nikt nie wyobraża sobie, żeby nie umyć ich przed wyjściem z domu. Podobnie dzień powinniśmy zaczynać od modlitwy, bo początek z Bogiem to dobry początek.”

Sławek nie zaprzeczał oczywiście wnioskowi, Górnik jako pierwszy podpisałby się pod wagą modlitwy i zaczynania wszystkiego z Bogiem. Jednak druga teza upadła 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *