Sportowy duch

Północna Kalifornia w ogniu! Co najmniej dziesięć osób straciło życie, dwa tysiące budynków spłonęło, a tysiące ludzi zostało ewakuowanych w wyniku szalejących pożarów. Strażacy uprzedzają, że to niestety nie koniec. Z powodu silnych podmuchów wiatru ogień rozprzestrzenia się błyskawicznie. W całej tragedii błyszczą jednak także i serca ludzkie. Pomagają nie tylko osoby, ale także i drużyny sportowe.

Prawdziwy duch sportowy to nie tylko rywalizacja – to także poczucie wspólnoty, gra drużynowa i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Kilka drużyn amerykańskich lig sportowych zadeklarowało chęć pomocy. I zrobiło to w sposób wzorowy.

San Francisco 49ers, Oakland A’s, San Jose Earthquakes, San Francisco Giants, Oakland Raiders, San Jose Sharks i Golden State Warriors – czyli futbolowe, hokejowe, baseballowe i piłkarskie drużyny z najwyższych lig zebrały 450 000 dolarów na pomoc do walki z żywiołem. Ponadto utworzyły stronę internetową www.youcaring.com/firerelief i wezwało swoich kibiców, by za jej pośrednictwem przyczyniali się do pomocy wszystkim, którzy ucierpieli w pożarach. 

To się nazywa sportowy duch. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *