Corpus Christi

Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną potocznie na całym świecie jako Corpus Christi, czyli Boże Ciało. Dotykamy w niej tej wielkiej tajemnicy naszej wiary – Chrystus jest obecny wśród nas fizycznie – w swoim ciele i krwi. Tak bardzo nas pokochał, że nawet będąc w niebie chce byśmy czuli go wśród nas każdego dnia. Czasem mówimy: „Tak cię kocham, że bym cię zjadł”. Bóg kocha jeszcze mocniej. Chce być tak blisko nas, że sam pozwala nam się zjeść!

A czy i my odwzajemniamy miłość do Pana Boga? Czy przyjmujemy Jego samego? Tak naprawdę, zastanówmy się teraz, ja i Ty – trudno czasami jest utrzymywać się w stanie łaski uświęcającej, prawda? Ale czy trudniej jest korzystać z miłości, którą nam daje Jezus? Ile razy po spowiedzi i nadchodzącej po niej Komunii mówisz sobie – „o rany, a trzeba było od razu pójść…”?

To pragnienie to wyryte w naszych sercach wezwanie do Miłości. Usiądź dziś do głębokiego rozważenia dzisiejszej Ewangelii i przyjmij Ciało Chrystusa w Komunii św.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *